Romos oro uostai

Šiuo metu Italijos sostinėje veikia trys oro uostai. Pirkdami lėktuvo bilietus į Romą, atkreipkite dėmesį į tai, kuriame oro uoste nusileis Jūsų lėktuvas – nuo oro uosto lokacijos priklauso kelionės iki Jūsų gyvenamosios vietos Romoje trukmė, kelionės būdas bei kaina.

Oro uostai Romoje:

Romos Fiumicino oro uostas (FCO)

Tai – pagrindinis Romos oro uostas, kuris taip pat yra žinomas kaip Romos Leonardo da Vinci oro uostas. Nuo Italijos sostinės jis yra nutolęs vos 32 kilometrus ir yra įsikūręs šalia Tirėnų jūros. Romos miestą galite pasiekti keliais būdais – tiesioginiu traukiniu, autobusais, nuomotu automobiliu ar taksi.

Leonardo express oro uosto tiesioginis traukinys. Tai - greičiausias būdas iš Fiumičino oro uosto pasiekti Romos centrą. Traukinys į miestą kursuoja kas 30 minučių; tiek pat laiko užtruks ir pati kelionė. Traukinys sustoja Romos Termini stotyje – pagrindiniame miesto transporto centre, esančiame viename didžiausių Romos rajonų. Bilieto kaina suaugusiam žmogui – 14 eurų.

Daug pigesnis būdas atsidurti Romos centre yra kelionė autobusu – iš Fiumičino oro uosto į miesto centrą veža net keturios autobusų kompanijos, iš kurių populiariausia – Terravision. Visi autobusai keleivius atveža iki Termini stoties – Terravision ten turi savo atskirą zoną su bilietų kasomis, o kitų trijų kompanijų autobusai sustoja joms skirtose stotelėse aplink pačią stotį. Terravision ir SIT kompanijų autobusai sustoja Termini stoties rytų pusėje prie išvažiavimo į Via Marsala gatvę, o TAM ir Atral bendrovių autobusų stoteles galima rasti vakarinėje stoties pusėje esančioje Via Giolitti gatvėje. Įsigyję bet kurios iš šių kompanijų autobusų bilietus iš anksto ir nespėję į bilietuose nurodytą autobuso išvykimo laiką, galėsite tą patį bilietą panaudoti įsilaipindami į vėliau kursuojančius tos pačios bendrovės autobusus – jo pirkti iš naujo nereikės.

Terravision autobusai. Jie į Romos Termini stotį kursuoja maždaug kas 45 minutes, o kelionės trukmė dažniausiai yra apie 55 minutes. Tai – tiesioginis autobusas, nestojantis tarpinėse stotelėse. Bilieto kaina – 4 eurai. Norėdami bilietus įsigyti pigiau, tai padarykite iš anksto Terravision internetinėje svetainėje – perkant bilietus internetu yra taikomos nuolaidos, negana to, galėsite iš anksto pasirinkti kelionės laiką ir rezervuoti savo vietą autobuse.

SIT autobusai. Važinėja kas 45 minutes, o kelionė trunka apie valandą. Šis autobusas važiuoja į Termini stotį, tačiau pakeliui sustoja Piazza Cavour, esančioje netoli Vatikano. SIT autobuso bilietas yra brangesnis – 6 eurai, todėl juo turėtumėte važiuoti tik tuo atveju, jei esate apsistoję šiaurinėje Tibro upės pusėje, netoli Vatikano.

TAM autobusai. Šie autobusai važinėja kas 30-60 minučių, o kelionė iki Romos centro trunka apie valandą. Autobuso galutinė stotelė – Termini stotis, o pakeliui į ją yra sustojama miesto centro pietinėje pusėje esančioje Ostiense stotyje. Bilieto kaina – 4-5 eurai.

Atral-Schiaffni autobusai. Tiesioginiai autobusai iš Fiumičino oro uosto į Termini stotį, važinėjantys kas 45 minutes. Kelionė iki Romos centro sugaišta apie valandą, o bilieto kaina – 4-5 eurai.

Romos Ciampino oro uostas (CIA)

Romos Čiampino oro uostas yra antras pagal svarbumą ir sulaukiamų keleivių skaičių Italijos oro uostas, įsikūręs už 12 kilometrų į pietryčius nuo Romos centro. Čia dažniausiai yra vykdomi avialinijų kompanijos Ryanair skrydžiai. Traukiniai iš šio oro uosto nekursuoja, tačiau čia galėsite pasinaudoti tų pačių kompanijų autobusais, kurie į miestą važinėja ir iš Fiumičino oro uosto.

Terravision autobusai. Šie tiesioginiai autobusai į Romos Termini stotį kursuoja maždaug kas 30 minučių, kelionės trukmė – 40 minučių. Bilieto kaina yra 4 eurai.

SIT autobusai. Važinėja kas 30-60 minučių, o kelionė trunka apie 40 minučių. Autobusas keleivius veža tiesiai į Termini stotį, o už bilietą sumokėsite 4 eurus.

Atral-Schiaffni autobusai. Tiesioginiai autobusai iš Fiumičino oro uosto į Termini stotį, važinėjantys kas valandą. Kelionė iki Romos centro užtrunka apie 40 minučių, o bilieto kaina – 4.90 eurų.

Romos Urbe oro uostas (LIRU)

Tai – mažas civilių skrydžiams pritaikytas oro uostas, esantis šiaurinėje Romos miesto dalyje. Komerciniai skrydžiai šiame oro uoste nėra vykdomi, tačiau jis yra Aeroclub di Roma aeroklubo bazė, ir taip pat yra naudojamas kitų aeroklubų veiklai, pramoginiams turistiniams skrydžiams arba oro taksi paslaugoms.

Norintiems aplankyti šį oro uostą sunkumų neiškils – į jį lengvai ir greitai galima atvykti Romos miesto viešuoju transportu.

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos