Romos universitetai

Istoriniu, edukaciniu, kultūriniu ir grožio aspektais Roma užima antrąją vietą pasaulyje. Negana to, ji nuo pat Senovės Romos civilizacijos laikų buvo laikoma vienu žymiausių pasaulio edukacinių ir intelektualinių centrų. Šis titulas dar labiau įsitvirtino Renesanso laikais ir išliko iki šių dienų. Italijos sostinė gali pasigirti daugybe universitetų, koledžų ir akademijų, kuriose žinių semiasi šimtai tūkstančių studentų iš viso pasaulio.

Iš viso Romoje šiuo metu veikia net dvylika universitetų, iš kurių patys didžiausi ir įžymiausi – Sapienza, Roma Tre ir Tor Vergata. Tarp kitų svarbių universitetų verta paminėti tarptautinį Romos LUISS socialinių mokslų universitetą, kuris yra pagrindinis žinių šaltinis studijuojantiems tarptautinius santykius bei Romos ISIA universitetas, kuriame siūlomos aukščiausio lygio architektūros ir industrinio dizaino studijų programos.

Romos Sapienza universitetas

Įkurtas 1303 – iaisiais metais, tai yra vienas seniausių ir didžiausių pasaulio universitetų. Šiuo metu jame mokosi virš šimto tūkstančio studentų, 2013 – aisiais metais jis pateko į geriausių Italijos universitetų sąrašo viršūnę, o šiuo metu jis patenka į 3% geriausių viso pasaulio universitetų.

Sapienza universitetas yra sudarytas iš 11 fakultetų ir 65 departamentų. Universitetas siūlo daugybę studijų programų, tarp kurių yra inžinerijos, gamtos, biomedicinos bei humanitariniai mokslai. Net dešimt magistro programų yra dėstoma anglų kalba.

Seniausias Romos universitetas išugdė didžiulį skaičių Nobelio laureatų, Europos Parlamento prezidentų, žinomas religinio pasaulio asmenybes, mokslininkus, astronautus bei kelių valstybių vadovus.

Roma Tre universitetas

1992 – aisiais metais Romoje duris atvėrė Roma Tre valstybinis universitetas. Pagal studentų skaičių tai yra antrasis pagal dydį universitetas Romoje, o universiteto teisės mokykla nuolatos patenka į geriausių teisės mokyklų penketuką šalyje.

Universitetas sudarytas iš aštuonių mokyklų – architektūros, ekonomikos, pedagoginių mokslų, inžinerijos, teisės, literatūros ir filosofijos, politinių mokslų bei matematikos, fizikos ir gamtos mokslų. Itin motyvuoti ir aukštais pasiekimais besigiriantys studentai žinių semtis gali prestižinėje universiteto Astre pažangiųjų mokslų mokykloje. Roma Tre universitetas siūlo 54 bakalauro, 75 magistro bei 5 doktorantūros studijų programas.

Romos Tor Vergata universitetas

1982 – aisiais metais Romoje buvo įkurtas Tor Vergata universitetas, kuris šiomis dienomis atitinka aukščiausius Italijos ir Europos studijų standartus. Universitete dėsto daug pripažintų Italijos kultūros ir politinio pasaulio veikėjų, čia yra puoselėjamos liberalių menų tradicijos, o ypatingas dėmesys čia yra skiriamas ekonomikos, inžinerijos bei medicinos sritims.

Universitetas yra padalintas į šešis fakultetus – ekonomikos, inžinerijos, humanitarinių mokslų, menų ir socialinių mokslų, teisės, medicinos bei gamtos mokslų. Tor Vergata siūlo net 114 bakalauro, 120 magistro ir 31 doktorantūros laipsnio studijas. Nemažai programų universitete yra dėstomos anglų kalba, o pastaraisiais metais jo veiklą yra stengiamasi sieti su tarptautiniais projektais bei vietiniais verslais.

Romos Tor Vergata universitetą yra baigę nemažai Italijos meno, literatūros, politinių bei mokslo pasaulio veikėjų.

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos