Romos regionai

Italijos sostinė Roma yra didžiausias ir daugiausiai gyventojų turintis šalies miestas. Miesto ribose gyvena net 4,3 mln. gyventojų, kurie yra įsikūrę maždaug aštuoniolikoje rajonų ir regionų. Nors dauguma keliautojų pamėgtų įžymių vietų yra įsikūrusios Tibro upės rytuose, ne ką mažiau dėmesio vertų lankytinų vietų galima rasti kone kiekviename Romos regione. Su savimi visada turėkite Romos žemėlapį bei išmokite bent kelias itališkas frazes, kad galėtumėte vietinių italų pasiteirauti nuorodų – šitaip tikimybė pasiklysti amžinajame mieste gerokai sumažės.

Centro Storico, Collona ir Panteonas. Tai – viena judriausių Italijos sostinės vietų ir Romos miesto centras. Norintiems sužinoti pačius svarbiausius faktus apie Romos miestą yra tiesiog būtina čia praleisti kuo daugiau laiko. Centro Storico („Istorinio Centro“) gatvės yra mindomos dar nuo Viduramžių laikų, o beklaidžiodami jomis gėrėsitės Renesanso ir Baroko laikotarpiais pastatytomis bažnyčiomis bei pastatais. Skirti laiko pasivaikščiojimui šiame rajone tikrai verta – vien rajono širdyje esanti Piazza Navona aikštė nepaliks abejingų nė vieno, o ką jau kalbėti apie jaukias kavines bei talentingus gatvės artistus ir muzikantus. Šalia yra ir Senovės Romos laikus menantį Panteoną supantis rajonas, kuris yra ko gero labiausiai kvapą gniaužiantis rajonas mieste. Piazza Farnese bei Campo de‘ Fiori aikštės, netoliese esantis Trevi fontanas, 2-ame amžiuje iškilusi Marko Aurelijaus kolona, begalė muziejų bei lankytinų vietų, eilės parduotuvių bei restoranų – šiems rajonams vertėtų skirti bent kelias dienas.

Esquilino ir Tiburtino. Šie rajonai supa Stazione Termini – pagrindinę Romos traukinių stotį, įsikūrusią šalia Piazza della Repubblica aikštės. Nors stoties apylinkės ir nepasižymi tipiniu romietišku žavesiu ir tai nėra pats saugiausias miesto rajonas, tačiau čia nesunkiai galima rasti pigių vietų apsistoti ir skaniai pavalgyti. Negana to, susisiekimas su visu miestu iš šios vietos yra pats patogiausias – iš čia lengvai rasite kaip ir su kuo nuvažiuoti į bet kurį Romos kampelį. Visai netoliese yra Senovinė Roma, o įžymių vietų netrūksta ir šalia stoties – čia galėsite aplankyti Diokletiano pirtis bei Santa Maria Maggiore baziliką.

Flaminio. Tai – šiuolaikinio meno ir architektūros centras. Nuostabaus grožio Ponte della Musica, įspūdingasis MAXXI muziejus ir tarptautinių muzikos žvaigždžių dažnai aplankomas futuristinis Parco della Musica kompleksas – visa tai ir daug daugiau galėsite pamatyti buvusio Olimpinio miestelio ribose esančiame Flaminio, o sporto mėgėjai netgi galės aplankyti šalia esantį įžymųjį Stadio Olimpico futbolo stadioną.

Getas. Šis nedidelis rajonėlis skaičiuoja jau 300-uosius metus. Tai – Romos žydų bendruomenės namai, kur tradicijos, bendruomeniškumas ir istorija iki šiol išlieka pačiais svarbiausiais rajono ingredientais. Čia Jus sužavės senoviniai ir Viduramžių laikų namai, įvairios kepyklėlės ir parduotuvėlės bei restoranai. Gete tvyro draugiška ir šeimyniška atmosfera, kurią itin gerai galima pajusti Via del Portico d‘Ottavia gatvėje. Čia lankydamiesi turėkite omenyje, kad gete yra laikomasi tradicinio žydų Šabo – nuo penktadienio saulėlydžio iki šeštadienio saulėlydžio gete niekas nedirba.

San Lorenzo. Termini stoties rytuose esantis studentiškas rajonas žavi savo jaunatviškumu, urbanistiniu menu bei gatvės maistu. Čia rasite dėmesio vertų meno galerijų, charizmatiškų kavinių bei boutique restoranų. Vaikščiodami San Lorenzo gatvėmis būtinai atkreipkite dėmesį į namų sienas – nemažai jų yra dekoruotos vietinių menininkų piešiniais, kurie šį rajoną paverčia itin margu ir originaliu. Savaitgaliais vykstantys festivaliai ir demonstracijos – tikras geros nuotaikos ir įspūdžių užtaisas.

Senovės Roma ir Monti. Tai – istorinė Romos širdis bei miesto ištakos. Čia įsikūręs žymusis Koliziejus, Senovės Romos Forumas, Piazza Venezia aikštė bei Palatino ir Kapitolijaus kalvos. Šalia Circus Maximus stadiono yra Aventino kalva, nuo kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Nors šiame rajone ir yra sudėtinga rasti nebrangių viešbučių bei gerų restoranų, tačiau tai padaryti pavyks šalia esančiame Monti rajone, kuris pulsuoja gyvybe visą dieną ir naktį.

Testaccio ir Pietų Roma. Senovinis Romos Tibro upės uostas ir darbininkų klasės rajonas šiais laikais garsėja autentiškais restoranais, vienu didžiausių turgaviečių bei vietiniais verslais. Čia galima pamatyti senovinę Cestijaus piramidę, šalia kurios yra įsikūrusios įspūdingos Cimitero Acattolico per Stranieri protestantų kapinės. Kapinėse taip pat galima aplankyti ir vieną žymiausių Romos kačių šventyklų, kuriose galima išvysti nemažai mielų keturkojų bei pasikalbėti su jomis besirūpinančiais savanoriais. Naktimis Testaccio rajonas vibruoja boso ritmu – beveik kiekvieną savaitės vakarą čia galima praleisti linksmuose gatvės vakarėliuose ar viename iš daugelio čia esančių naktinių klubų.

Trastevere. Vienas spalvingiausių ir bohemiškiausių Romos rajonų, kurio atviros aikštės bei vingiuojančios gatvelės kiekvieno pasivaikščiojimą pavers nepamirštamu. Patraukliausi lankytini rajono objektai – senosios Šventos Cecilijos ir Šventos Marijos bažnyčios, tačiau norintys pamatyti visą rajono veidą turėtų nuklysti į Trastevere pakraščius bei pajusti 1960-ųjų Romos dvasią. Išalkusieji galės užkąsti čia esančiuose gana nebrangiuose restoranuose ar ką nors išsirinkti iš begalės gatvių prekeivių, siūlančių paragauti tikrosios Italijos skonio. Čia galima rasti ir pačių įvairiausių parduotuvėlių bei barų, o naktį į Trastevere atklysta tie, kurie mėgsta šokius iki paryčių.

Tridente. Rajono pavadinimas siejamas su jo forma – jo ribomis yra laikomos į trikampį susijungiančios Via di Ripetta, Via del Corso ir Via del Babuino gatvės. Čia galėsite apsilankyti Piazza del Popolo aikštėje, kurią neretai nustelbia netoliese esanti Piazza di Spagna su savo įžymiaisiais Ispanijos laiptais. Šiame rajone rasite prabangiausias Romos parduotuvių gatves, drabužių dizainerių boutique‘us, madingiausius restoranus bei prabangiausius viešbučius.

Vatikanas ir Prati. Vatikanas – atskiras miestas-valstybė, įsikūręs Romos viduje. Tai – pasaulio krikščionybės centras, kuriame popiežiai gyvena jau 600 metų. Didžiausią Vatikano plotą užima Šv. Petro aikštė, Vatikano muziejai bei sodai. Kiek į rytus nuo Vatikano yra įsikūręs Prati rajonas, kuriame galima nesunkiai rasti nebrangių viešbučių, gerų atsiliepimų susilaukiančių restoranų bei begalę vietų apsipirkti.

Via Appia Antica. Tai – daugiau nei dvejus tūkstantmečius skaičiuojantis kelias, esantis Italijos sostinės pietryčiuose. Pats žymiausias čia esantis turistų pamėgtas objektas yra Katakombos – pirmųjų krikščionių ir patricijų šeimų kapovietė. Eidami šiuo keliu pamatysite gausybę istorinių monumentų, tokių kaip garsiosios senovinės pirtys, tiltai, mauzoliejai, Heraklio šventykla bei dei Quintili vila.

Ludovisi/Via Veneto ir Piazza Barberini. Prabangioji Via Veneto gatvė praėjusio amžiaus viduryje buvo pati mėgstamiausia įžymybių ir paparacių vieta – čia pasimėgauti la Dolce Vita svajojo kiekvienas. Šiais laikais gatvėje galima rasti ištaigingų viešbučių, kavinių ir restoranų, tačiau norintiems sutaupyti nerekomenduotina čia apsistoti ir valgyti – kainos šioje gatvėje ir jos apylinkėse išties didžiulės. Tačiau pasivaikščioti Via Veneto ir aplankyti į pietus nuo ją įsikūrusią Piazza Barberini – tikrai verta.

Villa Borghese ir Parioli. Parioli – tai vienas saugiausių ir pats elegantiškiausias Romos gyvenamasis rajonas, kuriame rasite vienus geriausių Italijos sostinės restoranų, viešbučių bei parkų. Šį rajoną supa žaluma – pietuose driekiasi Villa Borghese, o šiaurėje – Villa Glori ir Villa Ada sodai su savo fantastiškomis vilomis. Kadangi Parioli yra atitolęs nuo miesto centro, jį yra sunku pasiekti viešuoju transportu, tačiau tie, kas nepatingės susiorganizuoti kelionės ekskursiniu autobusu ar išsinuomotu automobiliu, tikrai nenusivils – šios vietovės yra išties kerinčios.

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos