Lankytinos vietos Romoje

Nusipirkę lėktuvo bilietus į Romą imkite planuoti savo vizitą – iš anksto pagalvokite, kurios lankytinos Romos vietos yra vertos Jūsų laiko ir dėmesio. Prieš savo kelionę pasidomėkite, kokius bilietus įsigyti geriausia – kartais labiau apsimoka nusipirkti kelių dienų ar miesto korteles. Viena iš jų – tai trijų dienų Vatikano ir Romos miesto kortelė su nemokamu transportu. Įsigiję šią kortelę, galėsite be eilės patekti į kelis didžiausius Romos ir Vatikano muziejus, mėgautis Romos įžymiomis vietomis iš specialaus turistinio autobuso, nemokamai važinėtis visu viešuoju transportu bei gauti daugybę nuolaidų kitiems lankytiniems objektams Italijos sostinėje vos už 108 eurus. Turizmas Romoje – itin gerai išvystytas, todėl paieškoję internete nesunkiai rasite pačių įvairiausio tokio tipo kortelių ir kitų pasiūlymų, kurių nuolaidos leis sutaupyti tiems, kurie nori kuo geriau susipažinti su septynių kalvų miestu.

Romos muziejai ir meno galerijos

Romos muziejai – vieni turtingiausių ir garsiausių visame pasaulyje, tačiau nors Roma jau daugelį amžių garsėja savo neapsakomo grožio meno kūriniais, meno galerijos Italijos sostinėje ėmė populiarėti pakankamai neseniai.

Šiuolaikinio meno gerbėjai turėtų nepraleisti progos apsilankyti MAXXI nacionaliniame 21-o amžiaus meno muziejuje, kurio architektūrinė struktūra yra ne ką mažiau įspūdinga už jame eksponuojamus kūrinius. Flaminio rajone esantis MAXXI lankytojus džiugina įdomiausiais tiek Italijos, tiek ir kitų pasaulio šalių šiuolaikinio meno kūriniais. Taip pat verta aplankyti ir Macro šiuolaikinio meno muziejų – vien jo interjeras paliks stiprų įspūdį, o gausybė čia eksponuojamų postmodernistinių darbų sužadins kiekvieno vaizduotę.

Klasikos mėgėjai tikrai turės ką veikti Romoje. Be visiems gerai žinomų Koliziejaus, Senovės Romos forumo bei Panteono, vertėtų aplankyti ir mažiau žinomus, bet ne ką mažiau įspūdingus muziejus. Vienas iš jų – Palazzo Altemps muziejus, įsikūręs kitoje Piazza Navona aikštės pusėje. 16 – ame amžiuje iškilusiuose renesanso stiliaus rūmuose galėsite žavėtis kerinčia klasikinių skulptūrų kolekcija, kuri abejingų tikrai nepaliks. Dar vienas dėmesio vertas muziejus klasikinio meno gerbėjams – Borghese galerija, įsikūrusi to paties pavadinimo viloje. Čia galėsite išvysti 1-3 amžių kūrinius, klasikines ir neoklasikines skulptūras bei mozaikas ir grožėtis garsių dailininkų paveikslais bei freskomis. Viduramžių meno mėgėjams rekomenduojama užsukti į Museo Nazionale dell'Alto Medioevo. Šis rečiau lankomas muziejus sužavės gausia tamsiųjų amžių ginklų, drobių bei papuošalų kolekcija bei senoviniais baldais ir aksesuarais dekoruotais kambariais.

Parkai, viešosios erdvės ir monumentai

Italijos sostinės viešosios erdvės – tai lyg atskiri muziejai po atviru dangumi. Mieste gausu atvirų ir įspūdingų aikščių, žaliuojančių parkų bei sodų ir įvairių monumentų, menančių pačius seniausius amžinojo miesto laikus. Labiausiai verta yra apsilankyti Romos aikštėse, kurių kiekviena paliks neišdildomą įspūdį. Piazza di Spagna turistus vilioja galimybe prisėsti ant savo garsiųjų Ispaniškų laiptų. Jų yra net 138 – tai didžiausi laiptai bet kurioje aikštėje visoje Europoje. Laiptų viršūnėje stūkso nuostabi Trinita dei Monti bažnyčia, o jų papėdėje esanti aikštė – tai vienas populiariausių ir didžiausių Romos apsipirkimo taškų. Piazza Navona – dar viena gerai žinoma Romos lankytina vieta. Ji žavi savo renesanso ir baroko architektūra, aplink esančiais paminklais ir bažnyčiomis bei traukia lauko erdvėse įsikūrusiais barais, restoranais, kavinėmis ir picerijomis. Campo dei Fiori aikštė nudžiugins viduramžių ir renesanso architektūros mėgėjus, kurie čia taip pat galės apsilankyti ir viename didžiausių Romos turgų, o renesansinė Piazza Colonna aikštė kvies pasigrožėti svarbiais ir įspūdingais valstybiniais pastatais bei senovine Marko Aurelijaus kolona. Neoklasicizmo gerbėjai turėtų apsilankyti ir Piazza della Repubblica – ši pusračio formos aikštė tikrai paliks įspūdį, o jos centre stovintis delle Naidi fontanas sužavės savo jūros nimfų skulptūromis.

Kalbant apie fontanus, kelionės į Romą metu tiesiog privaloma aplankyti Trevi fontaną. Tai – vienas geriausiai atpažįstamų ir ikoniškų miesto simbolių. 18 – ame amžiuje pastatytas fontanas apkeri savo grožiu, o vietinė legenda byloja, jog čia įmetus monetą Jus aplankys sėkmė. Prie Trevi fontano dažnai suplūsta ir kino gurmanai – čia buvo nufilmuota viena žinomiausių filmo „La Dolce Vita“ scenų.

Norintieji pabėgti nuo miesto triukšmo turėtų aplankyti Romoje esančius parkus ir sodus. Viena gražiausių tokių vietų – tai Villa Borghese sodai. Čia ne tik galėsite pasimėgauti akį traukiančiais vaizdais bei griuvėsiais, bet ir aplankyti čia įsikūrusiais geriausias Romos miesto meno galerijas.

Bažnyčios

Kad ir kur eitumėte, savo maršrute bent kelis kartus išvysite vis kitą, nuostabaus grožio bažnyčią – jų Italijos sostinėje apstu. Italijos sostinės bažnyčios garsėja kaip vieni gražiausių renesanso ir baroko laikotarpių kūrinių, todėl siūlome nepraeiti pro šalį ir pasigrožėti jomis atidžiau.

Šv. Liudviko bažnyčioje amą atims įspūdingi Caravaggio darbai, didžiulė Santa Maria Maggiore bazilika paliks įspūdį kaip architektūrinis šedevras, o Vatikane esanti visiems gerai žinoma Šv. Petro bazilika užkerės garsiąja Siksto koplyčia. Kalbant apie Romos bažnyčias reikėtų išskirti Šv. Mergelės Marijos bažnyčią, esančią Trastevere rajone bei Šv. Ignaco Lojolos bažnyčią, įsikūrusią Via del Caravita gatvėje.

Šv. Mergelės Marijos bažnyčia yra viena seniausių Romos šventų vietų. Viduramžių dvasia alsuojantis architektūrinis ir religinis paminklas buvo keliskart perstatytas, kol pagaliau įgavo savo dabartinį, kvapą gniaužiantį pavidalą. Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia yra viena įdomiausių pasaulio bažnyčių ir kitaip dar yra vadinama Iliuzijų bažnyčia. Įėję į jos vidų, ant grindų ieškokite apvalaus disko – atsistoję jo viduryje, pažiūrėkite į viršų ir būsite nustebinti lubų freskos tikroviškumu – bus sunku patikėti, jog tai – tik dailininko Andrea Pozzo darbas.

Prieš lankydamiesi įžymiose Romos vietose būtinai pasidomėkite, koks yra jų darbo laikas, kainos, kokios nuolaidos yra taikomos bei kaip iki jų nuvykti – šitaip Jums neteks gaišti savo laiko ir galėsite išties pasimėgauti savo kelione į Romą.  

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos