Ką pamatyti Romoje

Roma – tai miestas, turintis ką pasiūlyti visiems. Istorijos entuziastų čia laukia nesuskaičiuojama galybė muziejų bei senovinių paminklų, kultūros ir meno gerbėjai čia galės aplankyti eiles meno galerijų, koncertų bei gerėtis gatvės menu, architektūros mėgėjai bus užkerėti įvairiausių laikotarpių ir stilių pastatų, gamtos mylėtojai laiką galės leisti žaliuosiuose miesto soduose bei grožėtis kvapą gniaužiančiais Romos miesto vaizdais, atsiveriančiais nuo čia stūksančių kalvų, o mados guru čia pasitiks garsiausi pasaulio mados namai bei prabangių parduotuvių pripildytos gatvės. Pigios kelionės į Romą metu, be visiems jau puikiai girdėtų ir žinomų Romos lankytinų vietų, siūlome laiką praleisti ir rečiau turistų lankomose erdvėse.

Cinecittà kino studija

Kino gerbėjai įvertins Cinecittà kino studiją, kurią galima pasiekti pakeliui iš Romos centro į Ciampino oro uostą. Fašistų klestėjimo laikais Mussolinis šią studiją įsakė įkurti siekdamas atgaivinti italų kiną bei panaudoti jo galią savo žinutėms skleisti. Po Antrojo pasaulinio karo atėjo Cinecittà aukso amžius – čia buvo nufilmuoti tokie ikoniški filmai kaip „Ben-Hur“ ir „Kleopatra“. Šioje studijoje taip pat mėgo dirbti ir garsusis Federico Fellini – jis čia kūrė daugiausia savo filmų. Žymiausias pastaraisiais metais čia sukurtas filmas – Martino Scorseses „Niujorko Gaujos“. Apsilankyti kino studijoje galima su mažiausiai 20 - ies žmonių grupe, todėl rekomenduojame iš anksto susiorganizuoti savo vizitą – Europos Holivudu vadinama Cinecittà tikrai verta Jūsų laiko.

Ostia Antica

Kelionės į Romą metu dauguma turistų trokšta pamatyti ir garsiąją Pompėją – deja, iš anksto gerai nesuplanavus savo kelionės, tai padaryti gali būti sudėtinga, o ir pačios ekskursijos neretai būna nuviliančios. Ostia Antica – puiki alternatyva Pompėjai, siūlanti daug malonesnę ir įdomesnę patirtį. Įsikūrusi už 30 – ies kilometrų nuo Romos ir lengvai pasiekiama traukiniu, Ostia Antica – tai senovinis archeologinis perlas, menantis Europos didingiausios imperijos laikus. Čia galėsite grožėtis neįprastai gerai išsilaikiusiomis freskomis ir mozaikomis, mokyklų, pirčių, tualetų ir šventyklų griuvėsiais, Europos seniausia sinagoga bei įspūdingu amfiteatru, kuris iki šiol naudojamas koncertams.

Caracalla pirtys

Imperatoriaus Karakalos pirčių griuvėsiai stūkso šiek tiek toliau nuo labiausiai turistų mindomų takų – juos rasite netoli Circus Maximus stadiono. Imperatorius Karakala savo valdymo laikotarpiu įsakė pastatyti didžiulį pirčių kompleksą, kurio liekanos šiandien tarnauja kaip Senovės Romos galybės aidas. Čia stovėjusios nuostabaus grožio skulptūros buvo perkeltos į Romos muziejus, tačiau pirtyse dar iki šiol galima apžiūrėti senovines juodai baltas mozaikas. Čia vyraujanti tylos ir ramybės atmosfera privers suabejoti, ar tikrai esate vieno didžiausių Europos miestų širdyje, o norintieji išties įspūdingos patirties turėtų pasidomėti Teatro dell‘Opera repertuaru – vasarą čia yra rengiami jų žadą atimantys koncertai, siūlantys unikalią ir nepamirštamą patirtį.

Aventino rakto skylutė

Pirmąkart besilankantieji Romoje, ko gero, nėra girdėję apie šią vietą, tačiau vietiniai italai čia atsiveda visus savo svečius. Piazza dei Cavalieri di Malta aikštėje esantys vartai nėra pats įspūdingiausias statinys Italijos sostinėje, tačiau jų rakto skylutė siūlo pasimėgauti nuostabiu optiniu efektu – pažvelgę per ją galėsite neįprastu būdu pamatyti medžių tunelio gale sklendinčią Šv. Petro baziliką. Norėdami rasti šiuos vartus, nuo Circus Maximus stadiono eikite Via di Santa Sabina gatve – prieš pasiekdami savo tikslą, praeisite pro nuostabų rožių sodą, dvi žavingas bažnyčias bei kelis dėmesio vertus parkus – kelias iki Aventino rakto skylutės bus toks pats fantastiškas, kaip ir pro ją atsiveriantis vaizdas.

Bioparco di Roma zoologijos sodas

Gyvūnėlių mylėtojai turėtų nepraleisti progos apsilankyti viename labiausiai dėmesio vertų zoologijos sodų Europoje. 17 – os hektarų plote įsikūręs sodas buvo įkurtas 1908 metais ir priklauso Villa Borghese teritorijai. Čia gyvena net 1,114 gyvūnų, jų iš viso – net 222 rūšių. Vienas įdomiausių faktų apie Bioparco yra tai, kad gyvūnai čia nėra įkalinti narvuose – jie gali mėgautis plačiomis erdvėmis, kurios lankytojų saugumui yra atskirtos giliais grioviais.

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos