Apie Romą

Septynių kalvų miestas, pasaulio sostinė, amžinasis miestas, Italijos širdis – Roma apibūdinama pačiais skambiausiais ir gražiausiais epitetais. Roma – tai Italijos ir Lazio regiono sostinė, didžiausias šalies bei ketvirtas pagal gyventojų skaičių miestas Europoje. Miestas įsikūręs vakarų centro Italijoje, abipus Tibro upės krantų. Į Romos teritoriją įeina vienintelis pasaulio miestas-valstybė – Vatikanas, kuris jau daugelį metų yra vienas iš svarbiausių pasaulio religinių centrų.

Romos istorija

Oficialia miesto įkūrimo data yra laikomi 753 m. pr. Kr., tačiau Romos apylinkėse gyventojai kūrėsi dar gerokai anksčiau; būtent todėl Roma yra laikoma viena seniausių apgyvendintų vietovių Europoje. Buvusi Romos karalystės, Romos respublikos bei Romos imperijos sostinė visuomet garsėjo savo didybe, kultūra bei tradicijomis. Dauguma istorikų sutaria, kad būtent Roma yra vienas pagrindinių Vakarų civilizacijos užgimimo lopšių bei pirmasis pasaulio metropolis.

Net ir po Romos imperijos žlugimo laikų, Italijos sostinė neprarado savo svarbos ir didybės, o ypač suspindėjo Renesanso laikotarpiu bei tapo viena iš jo sostinių. Roma taip pat yra laikoma Baroko ir Neoklasicizmo stilių atsiradimo vieta – čia kūrė ir gyveno patys žymiausi šių stilių atstovai, visam pasauliui padovanoję iki šiol garbinamus neįkainojamus meno kūrinius.

Šiais laikais Roma – vis dar vienas gražiausių bei įspūdingiausių bei labiausiai lankomų pasaulio miestų. Tūkstantmečius atlaikę istoriniai monumentai, kartų kaitą pergyvenusios tradicijos, nesunaikinta įstabaus grožio gamta bei vietinė kultūra yra tik keli ingredientai, sudarantys nepakartojamą Romos žavesio kokteilį.

Romos virtuvė

Romos virtuvė yra viena iš populiariausių visame pasaulyje, todėl čia apsilankius tikrai negalima praleisti progos paragauti autentiškų itališkų patiekalų. Pietums ar vakarienei užsisakykite autentiškų ir iš šviežiausių produktų gaminamų picų, pasta carbonara makaronų, gnocchi miltinių virtinukų su unikaliais padažais bei traškių bruschetta skrebučių. Žuvies mėgėjai Italijoje tiesiog privalo išbandyti filetti di baccalà (tešloje kepta menkė), o saldumynų gurmanai tikrai įvertins vietinių italų gaminamus burnoje tirpstančius tiramisu bei garsiuosius gelato.

Lankytinos vietos Romoje

Roma ir Koliziejus – tokie pat neatskiriami, kaip Paryžius ir Eifelio bokštas ar Niujorkas ir Laisvės skulptūra. Tačiau septynių kalvų miestas turi daug daugiau pasiūlymų trokštantiems susipažinti su jo įžymiausiais objektais. Senovės Romos forumas, Panteonas, Palatino ir Kapitolijaus kalvos, Piazza Navona, Piazza Farnese bei Campo de‘ Fiori aikštės – tai tik pačios garsiausios lankytinos vietos Romoje. Čia Jūsų taip pat laukia ir daugybė įvairiausių stilių bažnyčių, vieni turtingiausių pasaulio muziejų bei įspūdingiausių meno galerijų, o kur dar netikėti, tačiau neišdildomą įspūdį paliekantys gatvės artistų pasirodymai ir darbai.

Vingiuojančios Italijos sostinės gatvelės Jus atves tiek į pačias prabangiausias, tiek ir į mažas vietines parduotuvėles, kuriose pasirinkimas lauktuvėms atims žadą – vietinių sūrių, vynų, saldumynų bei rankų darbo kūrinių pasirinkimas čia išties didžiulis. Pagrindinė šalies valiuta yra euras, todėl perkant dovanas namo, neteks sukti galvos ir mintyse versti kainas į Jums pažįstamas.

Pigūs lėktuvų bilietai į Romą suteiks Jums galimybę patiems pajusti amžinojo miesto užburiančią dvasią bei patirti neapsakomų įspūdžių.

Skrydžiai į Romą

Skrydžiai iš Romos